logo
Almina Web Tasarım Hizmetleri 2008 yılından beri sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktadır.

Logo Tasarımı

Web Tasarım Hizmetleri

SEO Hizmetleri

Google Analitik

Google Adwords

0539 624 0544

info@alminatasarim.com

Ümraniye / İSTANBUL

0539 624 0544

Ümraniye / İstanbul

Top

WordPress ile SMTP Kimlik Doğrulaması

WordPress ile SMTP Kimlik Doğrulaması

Artık bir çok hosting sağlayıcısı sunucuları üzerinden spam mail gönderimine engel olmak için SMTP Authentication metodunu kullanarak mail gönderimi gerçekleştirilmesini istiyor. Haliyle WordPress, Joomla gibi hazır yazılımları kullananlar ise kod editlemek istemedikleri içinde bu işlemde sorun yaşıyorlar.Şimdi, wordpress ile kod editlemeden yalnızca eklentileri kullanarak nasıl SMTP kimlik doğrulaması yapabileceğinizi bu makalemde kısaca açıklamaya çalışacağım.

– İlk olarak wordpress admin panelinizden eklentiler adımından Wp Mail SMTP ve Fast And Secure Contact Form eklentilerini yüklüyoruz ve etkinleştiriyoruz.

– Ardından admin panelimizden ayarlar bölümünde E-mail başlığına giriş yapıyoruz. Ayarlarımızı resimdeki gibi düzenleyerek kaydediyoruz.

Şimdi ise yine admin panelimizden eklentiler adımından Fast And Secure Contact Formuaçıyoruz ve ayarları yapıyoruz.

Bu işlem esnasında aşağıdaki kutucuğu işaretlememiz ve mail adresimizi yazmamız gerekiyor, hata olmaması açısından bu işleme dikkat etmeliyiz.

Mail Adresiniz

Şimdi gelelim son işleme; Sayfalar bölümünden yeni sayfa ekle diyoruz, sayfanın içerisine [si-contact-form form=’1′] satırını ekliyoruz ve kaydet diyoruz.

İşte bitti, SMTP kimlik doğrulamalı iletişim formumuz hazır!!!

Share
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.