logo
Almina Web Tasarım Hizmetleri 2008 yılından beri sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktadır.

Logo Tasarımı

Web Tasarım Hizmetleri

SEO Hizmetleri

Google Analitik

Google Adwords

0539 624 0544

info@alminatasarim.com

Ümraniye / İSTANBUL

0539 624 0544

Ümraniye / İstanbul

Top

DMOZ Kapanıyor…

DMOZ Kapanıyor…

 

Web sitelerini organize etmek için editörleri kullanan açık dizin projesi DMOZ kapanıyor. Özellikle Türkiye’de Seo açısından çok büyük etkilere neden olan DMOZ artık hizmet vermeyecek. DMOZ makinalardan daha çok insanların çalışmasıyla oluşturulan web sitelerini düzenlemek için kullanılan bir projeydi.

Sitenin kapanacağı anasayfasından duyuruldu. DMOZ 14 Mart 2017‘de kapanıyor. DMOZ Haziran 1998’de “GnuHoo” olarak doğdu ve kısa zaman sonra Yahoo Directory’e rakip olan “NewHoo” olarak değişti. Yahoo, o dönem sitelerin listelenmesi için çok güçlü ve zor olması nedeniyle eleştirilere maruz kalmıştı. Kısa bir süre sonra Kasım 1998’de Netscape tarafından satın alındı ​​ve Netscape Açık Dizin olarak yeniden adlandırıldı. Daha sonra AOL, The Open Directory’nin AOL kontrolü altında Netscape’i satın aldı. Aynı yıl Google’ın kurulmasıyla birlikte Web sitelerinin kontrol mekanizması, insanların elinden çıktı ve arama motoru botlarının eline geçti. Ancak DMOZ insan mekanizmalı internet sitesi dizini olma amacından hiç vazgeçmedi.

Webmasterlar ve pazarlamacılar için kaliteli internet sitelerine erişmenin en önemli yollarından biri DMOZ idi. Yayımcıların Google ve diğer arama motorlarına açık dizin tanımlamalarını kullanarak sayfalarını tanımlatmadıkları takdirde bu mümkündür.

Son zamanlarda arama motorlarının pek önemsemediği DMOZ editör kadrosunun suistimalleriyle gündeme geliyordu. Dmoz’un kapanacağı sitesinde anasayfada yer alan “14 Mart 2017 itibarıyla DMOZ açık dizin projesi kapanıyor” ibaresiyle duyuruldu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.